(0432) 67-29-80
Вінницька область

В Україні вже завтра почнуть штрафувати за відсутність маски в громадських місцях.

В Україні вже завтра почнуть штрафувати за відсутність маски в громадських місцях.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», прийнятий Верховною Радою 6 листопада 2020 року № 1000-IX . Його опубліковано в парламентській газеті “Голос України“.

У законі прописано, що штрафувати будуть за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно. При цьому законом встановлено, що респіратор або захисна маска повинна закривати ніс і рот.

Розмір штрафу складе від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 гривень). Штрафи одразу ж на місці можуть виписувати уповноважені представники місцевої влади, поліцейські, а також співробітники Держпродспоживслужби та Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Зазначимо, завтра в Україні буде карантин вихідного дня. Він буде діяти з суботи по неділю. Працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, АЗС.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.