Управлінням Держпраці у Вінницькій області, за участі представників Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, місцевого самоврядування та засобів масової інформації, відповідно до плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік, продовжено проведення роз’яснювальної кампанії.
Так, 04.06.2021 року у м. Вінниця інформаційно-роз’яснювальною роботою охоплено 182 суб’єкти господарювання.
За попередніми даними, за наявності очевидних ознак допущення працівників до роботи без належного оформлення та повідомлення ДПС про прийняття наьроботу, виявлено 89 працівників з порушенням норм ст. 24 КЗпПУ.
У разі невиправлення ситуації щодо оформлення трудових відносин з працівниками після візиту інспекторів праці протягом 3-х робочих днів, (надання повідомлень про прийняття працівників на роботу згідно з Порядком повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №413 від 17.06.2015 року, керівником буде прийнято рішення щодо здійснення заходів державного контролю з питань оформлення трудових відносин.
На сьогодні законодавством передбачено 5 видів відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна, фінансова та кримінальна. При цьому такі види відповідальності будуть застосовуватися незалежно один від одного.
Слід зазначити, що саме на підставі результатів перевірок Держпраці, посадових осіб може бути притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності, а саме підприємство — до фінансової відповідальності.
Абзац 2 ч.2 ст.265 КЗпПУ – у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника (60 тисяч гривень), стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження;
Абзац 3 ст. 265 КЗпПУ – вчинення порушення, передбаченого абзацом другим цієї частини, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (180 тисяч гривень).
Найманим працівникам необхідно зайняти чітку позицію: наполягати на оформленні трудових відносин і виплаті заробітної плати згідно з вимогами чинного законодавства, а про факти їх порушень повідомляти Управління Держпраці у Вінницькій області, правоохоронні та контролюючі органи.
Працівники! Захищайте своє право на легальну працю та заробітну плату! Адже це – Ваше майбутнє!!!
2021-06-04