gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Триває посилена інформаційна робота щодо зниження рівня незадекларованої праці у регіоні

Триває посилена інформаційна робота щодо зниження рівня незадекларованої праці у регіоні

З метою недопущення порушень законодавства про працю та попередження випадків потрапляння до пастки торгівців людьми, посадові особи Управління Держпраці постійно проводять інформаційні заходи з працівниками та роботодавцями регіону.

Фахівці Управління консультують з питань оформлення трудових відносин та розповідають про переваги задекларованої праці та ризики незадекларованої. Зокрема наголошують на тому, що трудові права працівника можуть бути захищені лише якщо він оформлений належним чином (згідно чинного законодавства). У протилежному випадку, працівник автоматично позбавлений:

  • гарантованого державою розміру заробітної плати;
  • офіційної оплачуваної відпустки;
  • виплати своєчасної та не нижче мінімальної заробітної плати
  • виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
  • соціального страхування;
  • допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу тощо.

Разом з тим працівників попереджають про ризики потрапляння до трудового рабства. Надають рекомендації як вчасно розпізнати примусову працю та уникнути її. Роздають тематичні інформаційні матеріали з корисними контактами.

Більше інформації про трудові відносини в умовах воєнного стану можна дізнатись на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/

2022-07-01

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.