(0432) 67-29-80
Вінницька область

У Теплику розглянули питання заборгованості, насплат ЄСВ та легалізації праці

У Теплику розглянули питання заборгованості, насплат ЄСВ та легалізації праці

29 жовтня 2019 року відбулось спільне засідання Теплицької районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, у роботі якого взяла участь Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Ніна Кацан.

Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Чех проінформував про заборгованість по заробітній платі працівникам підприємства ДП «Бджільнянський спиртовий завод» станом на 25.10.2019 р. – 1318,80 тис. грн. Згідно з наданим поясненням керівника, Державне підприємство «Бджільнянський спиртовий завод» може здійснювати господарську діяльність на виробництво спирту етилового, але не має права здійснювати оптового продажу цієї продукції. За таких обставин, щоб здійснити погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам, підприємству потрібно здійснити реалізацію виробленого спирту етилового – готової продукції, яка зберігається в спиртосховищах підприємства. На підприємстві працює більше 100 працівників, які не отримують заробітну плату більше 8 місяці.

Про результати рейдів робочої групи з вивчення питань легалізації найманої праці у суб’єктів підприємницької діяльності та надання консультацій та роз’яснень проінформувала начальник відділу праці УПСЗН Л.Головатюк .

Районною робочою групою проведено у жовтні місяці поточного року рейдове відвідування 10 суб’єктів підприємницької діяльності на щоденному ринку смт. Теплик, та повідомлено про відповідальність використання нелегальної праці найманих працівників. Виявлено 3 особи, що надають послуги торгівлі. Рекомендовано всім зареєструвати підприємницьку діяльність.

На виконання заходів щодо легалізації заробітної плати та згідно з листом Головного управління ПФУ у Вінницькій області вирішено протягом листопада 2019 року провести вивчення стану оплати праці у 5 фізичних осіб підприємців.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Ніна Кацан поінформувала про зміни щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до Постанови КМУ від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» змінилось застосування заходів впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю, оскарження припису або вимоги інспектора праці, а саме:

  • у разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом, після розгляду зауважень об’єкта відвідування до нього (у разі їх надходження) інспектор праці проводить аналіз матеріалів інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, за результатами якого вносить припис та вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності;
  • у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об’єкта відвідування до відповідальності не вживаються;
  • заходи щодо притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування;
  • припис або вимога інспектора праці можуть бути оскаржені відповідно у 10-денний та одноденний строк з дати їх отримання до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці;
  • у разі незгоди з рішенням керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці, таке рішення може бути оскаржене до Голови або заступника Голови Держпраці. Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання припису або вимоги інспектора праці. Скарга розглядається у 30-денний строк з дня, що настає за днем її надходження, якщо інше не встановлено законом. На час розгляду скарги проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування зупиняється. За результатами розгляду скарг приписи, вимоги інспектора праці можуть бути скасовані повністю або в окремій частині.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.