(0432) 67-29-80
Вінницька область

У Теплику говорили про безпеку при проведенні весняно-польових робіт

У Теплику говорили про безпеку при проведенні весняно-польових робіт

Начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Вінницькій області Наталя Мазур взяла участь у роботі засідання Теплицької районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на якому, зокрема,обговорювалась робота служб охорони праці району з профілактики травматизму при проведенні весняно-польових робіт.

Засідання вела голова райдержадміністрації, голова районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення Людмила Марцин. У його роботі взяли участь Начальник відділу праці УПСЗН райдержадміністрації Лариса Головатюк, начальник Гайсинського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Володимир Лещенко.

Наталя Мазур звернула увагу, що у 2017 році у сільськогосподарських підприємствах області було травмовано 28 працівників, у тому числі 4 зі смертельним наслідком. Протягом 2018 року – 17, зі смертельним наслідком 2.

У більшості випадків виробничі травми стаються через організаційні причини: внаслідок порушення робітниками правил техніки безпеки, виробничої дисципліни, нераціональної організації робочого місця. Основні події, що призвели до настання нещасних випадків: падіння працівників з висоти, несправність технологічного обладнання, порушення технологій виробництва, не використання робітниками засобів індивідуального захисту, не виконання вимог інструкцій з охорони праці та недотримання вимог посадових обов′язків.

Ще одне болюче питання – це дотримання трудової та виробничої дисципліни – перебування працівників в стані алкогольного сп’яніння.

З метою підвищення рівня роботи щодо забезпечення належних, безпечних і  нешкідливих умов праці під час проведення весняно-польових робіт, запобігання виникненню нещасних випадків, необхідно посилити контроль з боку посадових осіб підприємств за дотриманням працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку.

За результатами засідання районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення підготовлено відповідне рішення.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.