gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статистика щодо травматизму у Вінницькій області за 2020 рік за даними ФССУ

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. За 2020 рік до управління виконавчої дирекції Фонду у Вінницькій області надійшло та зареєстровано 1022 повідомлення про нещасні випадки (гострі професійні захворювання (отруєння), в тому числі лабораторно підтверджено 737 випадків інфікування COVID-19 медичних працівників. 

У загальній кількості повідомлень: нещасних випадків зі смертельним наслідком – 24, випадків смерті на виробництві – 20, групових нещасних випадків – 6, нещасних випадків з можливою інвалідністю – 33.

Значне зростання кількості повідомлень про нещасні випадки, а саме гострі професійні захворювання (отруєння), зареєстрованими у робочих органах виконавчої дирекції Фонду відбулося у наступних відділеннях: Вінницькому відділені – (з 81 до 113), Гайсинському відділенні – (з 3 до 9), Могилів-Подільському відділенні – (з 4 до 9). Це зумовлено випадками інфікування на COVID-19 медичних та інших працівників, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження та які розслідуються як випадки гострого професійного захворювання.

Знизився порівняно з 2019 роком виробничий травматизм за даними відділень: Жмеринського - з 8 до 2; Крижопільського – з 9 до 4 випадків; Тростянецького - з 12 до 5 нещасних випадків.

Найбільша кількість нещасних випадків зареєстрована у відділеннях: Вінницькому – 113 (55,4 %), Козятинському – 15 (7,4 %), Шаргородському – 12 (5,9%). Кількість випадків у цих 3-х відділеннях складає майже 70 % від загальної кількості нещасних випадків по Вінницькій області за 2020 рік.

Комісіями за участю страхових експертів з охорони праці проведено розслідування 952 нещасних випадків, з них 44 – зі смертельним наслідком. Відповідно, до результаті розслідування комісіями складено 204 акти про нещасні випадки пов’язані з виробництвом форми Н-1/П, з них 18 смертельні випадки, 259 нещасних випадків або 27, 2 % від загальної кількості, визнані комісіями з розслідування не пов’язаними з виробництвом.

 За звітний період складено два акти професійного захворювання за формою П-4: по одному в Вінницькому та Козятинському відділеннях.

2021-03-02

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.