(0432) 67-29-80
Вінницька область

Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією

Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об′єднаних Націй. У цей день 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з корупцією. Документ зобов’язує держави-члени ООН проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності у грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.

Відповідно до Конвенції ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999) термін "корупція" означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Україна – частина міжнародної спільноти, де прозорість і доброчесність давно є стандартами у суспільстві. У жовтні 2014 року Верховна Рада України ухвалила низку законів щодо боротьби з корупцією, зокрема, Закон України «Про Національне антикорупційне бюро», а також низки урядових антикорупційних законів, які заклали основи антикорупційної політики й законодавства, виходячи з нової суспільно-правової парадигми.

З метою створення ефективної системи запобігання та протидії корупції в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запроваджено систему повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов′язаних з корупцією правопорушень, та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (посилання:https://bit.ly/2JBbxqx).

Відповідно до розробленої та затвердженої Антикорупційної програми на 2020-2021 роки, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України впроваджуються відповідні організаційні та контрольні заходи, які послідовно та системно виконуються

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.