(0432) 67-29-80
Вінницька область

Смертелий випадок не пов’язаний з виробництвом, бо працював за цивільно-правовим договором

Смертелий випадок не пов’язаний з виробництвом, бо працював за цивільно-правовим договором

7 вересня 2017 року об 11.30, під час виконання сантехнічних робіт з прокладки та спаювання пластикових труб у сокоочисному відділенні ТОВ «Іллінецький цукровий завод», сталось враження електричним струмом Р.,1962 р.н., який виконував роботи згідно з цивільно-правовим договором. Роботи здійснювались на власний ризик підрядника та його електроінструментом.

Р. та його напарник під’єднали паяльник для спаювання пластикових труб типу RENS до електромережі за допомогою подовжувача. Р. піднявся по драбині, взяв паяльник в одну руку, а другою рукою взявся за металеву трубу. Побачивши, що колега падає, його напарник від’єднав паяльник від подовжувача. Але було вже пізно.

Згідно з висновком Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи, причиною смерті Р. стало враження технічним електрострумом.

Причинами настання нещасного випадку стали незадовільний стан засобів виробництва (відсутність в гнучкому кабелі жили для заземлення) та не застосування засобів індивідуального захисту (діелектричних рукавиць).

Згідно з висновком комісії зі спеціального розслідування, встановлено, що Р. отримав травму на території ТОВ «Іллінецький цукровий завод» під час виконання робіт згідно з цивільно-правовим договором, укладеним з ТОВ «Іллінецький цукровий завод». Враховуючи зазначене, нещасний випадок не визнано таким, що пов’язаний з виробництвом.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч з дружиною потерпілого, роз’яснили її права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.