(0432) 67-29-80
Вінницька область

Щодо реалізації державної політики з питань забезпечення додержання законодавства про працю

Щодо реалізації державної політики з питань забезпечення додержання законодавства про працю

Заступник начальника Управління Держпраці Сергій Гаєв та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Товпига взяли участь у нараді щодо реалізації державної політики з питань забезпечення додержання законодавства про працю, що відбулась в Головному управлінні Держпраці у Київській області.

Участь у заході взяли: заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовой, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Володимир Мягкоход, директор департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера, заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань державного нагляду за додержаннням законодавства про працю Держпраці Володимир Гончарук, начальник управління юридичного забезпечення Держпраці Ольга Кокоша, начальники територіальних управлінь Держпраці.

У ході наради заступник директора департаменту з питань праці Держпраці Володимир Гончарук презентував присутнім Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Посадовець детально зупинився на змінах в процедурі проходження інспекційних візитів, новій редакції накладання штрафних санкцій.

Учасники наради взяли активну участь в обговоренні згаданих вище документів. Було вирішено, що свої запитання та пропозиції представники територіальних Головних управлінь Держпраці зможуть направити до головного офісу Держпраці.

Додатково. Минулого тижня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду підтримав нові порядки здійснення державного контролю (нагляду) за додержанням законодавства про працю. Зокрема, йдеться про постанову КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Згідно з проектом постанови інспектори Держпраці мають право безперешкодно і без попереднього повідомлення в будь-який час доби (з урахуванням вимог законодавства про охорону праці) приходити з інспекційними візитами в будь-які виробничі, службові, адміністративні приміщення об’єкта відвідування, ознайомлюватися з будь-якими документами, ведення яких передбачено законодавством про працю та які містять інформацію про предмет перевірки.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.