gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Щодо попередження трагічних випадків при користуванні газом

Напередодні нового опалювального сезону 2022/2023р.  управління Держпраці у Вінницькій області звертається до мешканців Вінниччини бути обережними при використанні газу в побуті.

Нехтування правилами безпеки під час використання газу призводить до непоправних трагедій! Як наслідок – гинуть люди! Особливо частими стають нещасні випадки, з настанням холодів.

Пам’ятайте! Порушення правил експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною вибухів, пожеж та смертельних отруєнь.

Варто нагадати, що минулого опалювального сезону через аварії, пов’язані з використанням газу у побуті тільки у Вінниці  загинуло п’ятеро людей, троє травмовані.

 Аналіз причин виникнення аварій, пов’язаних  з використанням газу в побуті, що стались протягом 2021 року показує, що основними чинниками  виникнення нещасних випадків є:

-                самовільне втручання в систему газопостачання;

-                не забезпечення власниками помешкань проведення перевірок димових та вентиляційних каналів;

-                відсутність повітрообміну в приміщеннях де розміщені газові прилади зокрема встановлення герметичних пластикових вікон і дверей без додаткового вентиляційного каналу;

-                не дотримання власниками помешкань вимог законодавства щодо безпечного утримання та експлуатації систем газопостачання та газоспоживаючих приладів і апаратів.

Будьте завжди уважні у користуванні газом, бо у цьому – запорука вашої безпеки та безпеки близьких вам людей!

2022-09-27

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.