(0432) 67-29-80
Вінницька область

Щодо надання матеріальної допомоги державним службовцям

Щодо надання матеріальної допомоги державним службовцям

Департамент заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики України розглянув звернення щодо надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань державним службовцям і в межах компетенції повідомляє.

З 1 травня 2016 року питання оплати праці, заохочень і соціальних гарантій державних службовців регулюються Законом України "Про державну службу" (далі - Закон) та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, розробленими на його виконання.

Статтею 54 Закону передбачено, що державним службовцям може надаватись матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у порядку та розмірі, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини другої статті 54 Закону постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 р. N 500 «Про затвердження Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» затверджено Порядок надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Рішення про надання матеріальної допомоги державним службовцям приймається керівником державної служби у державному органі в межах затвердженого фонду оплати праці. У разі, якщо коштів недостатньо, така допомога не виплачується.

Обмежень щодо надання матеріальної допомоги залежно від стажу роботи чинним законодавством не передбачено.

                                                                                                     Лист Мінсоцполітики України від 14.09.2017 р. № 2388/0/101-17

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.