(0432) 67-29-80
Вінницька область

Семінари для безробітних у Гайсині

Семінари для безробітних у Гайсині

Інспектор праці Управління Держпраці у Вінницькій області Ніна Кацан провела два інформаційні семінари у Гайсинській районній філії Вінницького ОЦЗ для осіб, що перебувають на обліку в даній службі як безробітні, на теми: «Порядок укладення і розірвання трудового договору» та «Легальна зайнятість».

Метою заходів було обговорення питань зайнятості населення та легалізації трудових відносин з найманими працівниками, інформування та ознайомлення шукачів роботи з поняттями «тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата, застереження від шахрайства при працевлаштуванні та роз’яснення вимог чинного законодавства про працю.

Під час семінарів присутні довідались від Ніни Кузьмівни про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та контракту, ризики та відповідальність працівників та роботодавців під час укладання договорів при працевлаштуванні, соціальні пільги, які надаються різним категоріям населення при офіційному працевлаштуванні. Була звернена особлива увага на випадки, у яких юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність за порушення норм трудового законодавства.

Також інспектор акцентувала увагу на видах розірвання трудових відносин (статей звільнення) та дотримання умов розірвання трудових договорів двома сторонами згідно з чинним законодавством.

Запрошеним розповіли про необхідність легальної трудової діяльності, як основи соціальної захищеності працюючого населення, адже відсутність належним чином оформлених трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення та низки інших прав і соціальних гарантій, які передбачені чинним законодавством.

На завершення семінарів Ніна Кацан  надала відповіді на запитання, розповіла про діяльність Управління Держпраці, надала контакти служби та запропонувала у разі потреби свою професійну допомогу.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.