(0432) 67-29-80
Вінницька область

Семінар-нарада із кандидатами на посаду інспектора праці

Семінар-нарада із кандидатами на посаду інспектора праці

27 липня 2017 року у Вінниці проведено семінар-нараду з представниками органів місцевого самоврядування – кандидатами на посаду інспектора праці, з метою реалізації статті 259 Кодексу Законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У роботі семінару взяли участь: заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області М.Ю.Єрошенко, 20 посадовців об’єднаних територіальних громад, 3 представники міських рад міст обласного значення та головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області.

У вступному слові начальник Управління Держпраці Володимир Марунько привітав майбутніх колег і водночас нагадав: «Сьогодні держава передає певні контрольні функції виконавчим органам об’єднаних територіальних громад, міським радам обласного значення. Невдовзі ви отримаєте значні повноваження у сфері контролю за дотриманням законодавства про працю, але вони передбачають і надзвичайно велику відповідальність. Насамперед, особисту. Уникайте спокус і ніколи не забувайте, що ви уповноважені державою на виконання її функцій».

Марина Єрошенко акцентувала увагу на актуальності пенсійної реформи та детальніше зупинилась на спільній роботі з Держпраці щодо виявлення неоформлених трудових відносин та легальної виплати заробітної плати.

Заступник начальника Управління Держпраці Юрій Ковальчук зупинився на аспектах делегування повноважень, відповідно до «Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №295. Зокрема, органи місцевого самоврядування можуть перевіряти всіх роботодавців – як юридичних осіб усіх форм власності, так і фізичних осіб – підприємців у чітко визначених напрямках: у частині своєчасної та повної оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

На Держпраці покладено здійснення нагляду за тим, як органи місцевого самоврядування виконуватимуть делеговані повноваження. Перевірятимуться і самі виконавчі органи рад щодо проведення ними інспекційної діяльності щодо додержання законодавства про працю.

Головний спеціаліст – юрисконсульт Валентин Коробчинський зупинився на організаційних та процесуальних аспектах здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та реалізації ст. 265 КЗпП.

Семінар-нарада проходила здебільшого у режимі «запитання-відповідь», тож присутні отримали фахові роз’яснення та консультації з усіх питань, що виникали у ході розмови.

 

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.