(0432) 67-29-80
Вінницька область

Розслідування: нещасний випадок визнано пов’язаним з виробництвом

 Розслідування: нещасний випадок визнано пов’язаним з виробництвом

14 червня 2018 року о 21:30 оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній ТОВ «Барлінек Інвест» (м.Вінниця) З., 1967 р.н., помітив, що в робочу зону кутового транспортера впала паркетна дошка. Оператор З. зупинив транспортер, задіявши світловий бар’єр, і зайшов у робочу зону. У цей час помічник оператора, не впевнившись, що його колега покинув робочу зону, натиснув кнопку «Пуск». З. не встиг забрати праву ногу і її затиснуло між конструктивними  елементами лінії W 3/5, внаслідок чого потерпілий отримав перелом правої ноги (травматичне розчавлення нижньої третини правої гомілки, відкритий багатоуламковий перелом обох кісток правої гомілки).

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • порушення вимог п.п. 1.7.4, 1.7.8 3.3 Інструкції з охорони праці №25 для операторів (помічників операторів) автоматичних і напівавтоматичних ліній, затвердженої наказом генерального директора ТОВ «Барлінек Інвест» №68 від 12.02.2010 року;
  • неналежний контроль за дотриманням працівником вимог безпеки під час експлуатації кутового транспортера відбору готової дошки.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, на підставі пункту 15.1 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. На нього складено акт за формо Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч з потерпілим, роз’яснили її права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.