(0432) 67-29-80
Вінницька область

Розслідувано груповий нещасний випадок на автодорозі Вінниця–Липовець

Розслідувано груповий нещасний випадок на автодорозі Вінниця–Липовець

18 жовтня 2017 року о 9:45  біля м.Липовець  сталось зіткнення автомобіля «ЗАЗ SENS» з автомобілем «Газель», у якому відповідальні особи ДП «Іллінецьке лісове господарство» їхали для здачі звіту до Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Розслідуванням встановлено, що, в умовах обмеженої видимості через сильний туман, на смугу руху «Газелі» виїхав «ЗАЗ SENS», що рухався назустріч розвернутий до напрямку руху правим боком. Водій «Газелі» З., 1980 р.н., для уникнення лобового зіткнення з’їхав на праве узбіччя дороги. Удар прийшовся на бік водія – бампер, крило, двері.

З. сприяв водієві «ЗАЗ SENS», комерційному представникові ТОВ «Воїнське ХПП» К., 1996 р.н., вийти з автомобіля, що загорівся, і розпочав гасіння власним вогнегасником.

У результаті ДТП п’ять пасажирів «Газелі» і водій отримали травми різного ступеня важкості: забій ноги, перелом передпліччя та струс головного мозку, та були доставлені до ПШМД Липовецької ЦРЛ.

Водій «ЗАЗ SENS» К. поїхав з лікарні до місця проживання у Вінницю. Він відмовився від надання пояснень, свідчень щодо зазначеної події, а також від зустрічі з членами комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку.

Причини настання нещасного випадку будуть встановлені після одержання висновків про причини настання ДТП та осіб, які допустили порушення нормативно-правових актів, від Липовецького відділення поліції Немирівського ВП ГУ НП України у Вінницькій області.

За висновком комісії, груповий нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, на підставі вимог п.15 (12) порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (прямування потерпілих до місця відрядження згідно з установленим завданням).

На потерпілих відповідальних осіб ДП «Іллінецьке лісове господарство»: головного бухгалтера Б, 1955 р.н, головного лісничого П., 1974 р.н., головного механіка К., 1982 р.н, провідного інженера з охорони праці В., 1937 р.н. та інженера лісового господарства О., 1981 р.н., які користувалися транспортним засобом, але не причетні до керування ним, складено акти за формою Н-1.

На потерпілих водіїв З. та К., які керували транспортними засобами, рішення про складання акта за формою Н-1 буде прийняте після одержання відповідних матеріалів від Липовецького відділення поліції Немирівського ВП ГУ НП України у Вінницькій області.

Матеріали розслідування направлено в прокуратуру Вінницької області для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.