(0432) 67-29-80
Вінницька область

Розслідуванням встановлено, що нещасний випадок спричинило нехтування НПАОП

Розслідуванням встановлено, що нещасний випадок спричинило нехтування НПАОП

16 серпня 2018 року о 16:25 слюсар-ремонтник ТОВ «Іллінецький цукровий завод» С., 1964 р.н., під час проведення ремонтних робіт трубопроводу соку між випарними апаратами станції випарювання соків, отримав травму у вигляді хімічного опіку рогівки та кон’юктиви правого ока.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • порушення вимог Правил техніки безпеки і виробничої санітарії в цукровій промисловості та Правил охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів – відключення випарного апарата від трубопроводу без встановлення двох запірних пристроїв з дренажним пристроєм між ними, із встановленням двох запірних заглушок на дренажні арматурі;
  • незадовільна організація проведення ремонтних робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на трубопроводах, без наряду-допуску і цільового інструктажу з боку керівника робіт;
  • незастосування засобів індивідуального захисту (захисних окулярів) під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, відповідно до пункту 15.1 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. На нього складено акт за формо Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч із потерпілим, роз’яснили його права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.