(0432) 67-29-80
Вінницька область

Розслідування причин смерті лісоруба завершено

Розслідування причин смерті лісоруба завершено

27 листопада 2017 року о 14:50 у Людавському лісництві ДП «Жмеринський лісгосп» загинув лісоруб В., 1963 р.н. Він, як найманий працівник фізичної особи – підприємця Ковеля І.В., проводив роботи з рубки головного користування. Під час зрізання ясена, стовбур дерева розколовся і відземковою частиною смертельно травмував лісоруба.

Згідно з лікарським свідоцтвом, виданим Жмеринським районним відділенням Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи, причиною смерті були травматичний шок, відкриті множинні переломи кісток тазу. Судово-хімічна експертиза крові та тканини нирки показала наявність етилового спирту.

Причинами настання нещасного випадку стали:

  • порушення трудової дисципліни – перебування на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння;
  • неналежна організація  та технологічне керівництво роботами у лісі;
  • порушення технологічного процесу виконання лісосічних робіт – звалювання дерева без косого підпилка, або верхнього різа, спилювання на одному рівні з нижньою площиною підпилка, не виконання банда жування (при виявленні внутрішньої гнилизни) відземкової частини дерева.

У зв’язку з тим, що лісоруб В. отримав травми, від яких помер, під час виконання трудових обов’язків за режимом роботи підприємства на робочому місці, даний нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.