(0432) 67-29-80
Вінницька область

Розлідуванням встановлено: смерть спричинило сп’яніння та ігнорування вимог НПАОП

12 липня 2018 року вантажник комунального підприємства «Ековін» Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Л., 1965 р.н, із колегою близько 16:00 розпили 0,5 л сурогатного алкоголю, запивши лише водою. При переїзді до наступного майданчику збору сміття Л. впав із задньої підніжки оператора сміттєвоза і потрапив під колеса вантажівки FordCargo, внаслідок чого отримав відкриту черепно-мозкову травму, внутрішньочерепні крововиливи, перелом основи черепа. 22 липня він помер у лікарні.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • алкогольне сп’яніння потерпілого;
  • порушення працівником інструкції з охорони праці – під час руху автомобіля, стоячи на підніжці, не виконав умови запобігання падінню (ненадійно тримався за поручні);
  • порушення вимог безпеки руху та відсутність належного контролю на робочому місці з боку водія за виконанням робіт вантажниками;
  • допуск до виконання робіт, у тому числі підвищеної небезпеки, без організації навчання та перевірки знань Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, на підставі вимог підпунктів 1, 2, пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. На нього складено акт за формо Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч із дружиною потерпілого, роз’яснили її права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.