(0432) 67-29-80
Вінницька область

Розглянуто стан охорони праці та виробничого травматизму на підприємствах транспортної галузі

Розглянуто стан охорони праці та  виробничого травматизму на підприємствах транспортної галузі

6 листопада 2018 року відбулось розширене засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, на якому розглядався стан охорони праці та промислової безпеки, виробничого травматизму на підприємствах транспортної галузі Вінницької області.

У роботі засідання взяв участь і виступив начальник управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Олексій Соколовський, посадові особи та працівники служб з охорони праці суб’єктів господарювання транспортної галузі області.

Перший заступник начальника Управління Держпраці Володимир Боковець наголосив, що автомобільний транспорт широко застосовується на підприємствах і організаціях усіх видів господарської діяльності. Велика кількість людей залучена до виконання робіт з перевезення, обслуговування та ремонту автомобільного транспорту, а також при експлуатації устаткування підвищеної небезпеки. У Вінницькій області нараховується близько 230 підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів. Водночас, ця галузь залишається однією з найбільш травмонебезпечних. Зокрема, щодо настання групових нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен поінформував присутніх, що Управлінням Держпраці у Вінницькій області у 2017-2018 р. проведено 46 перевірок стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах автотранспортної галузі області. Було виявлено 620 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 48 працівників, з яких 32 перші керівники. За результатами перевірок підготовлено та направлено до адміністративного суду 10 позовних заяв щодо призупинки обладнання, яке не відповідає вимогам нормативних актів та створює небезпеку для працюючих та виконання робіт працівниками без відповідного навчання та перевірки знань.

Станом на 01.10.2018 року в Вінницькій області на підприємствах транспортної галузі сталося 14 нещасних випадків, у тому числі 1 із смертельним наслідком.

Основними порушеннями стану охорони праці та  промислової безпеки на підприємствах транспортної галузі є:

  • не отримання дозволів  на виконання робіт підвищеної небезпеки та  на експлуатацію (застосування) машин, механізмів  устаткування підвищеної небезпеки;
  • неподання суб’єктами господарювання  декларацій відповідності матеріально - технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на виконання видів робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • не виконання службами охорони праці обов′язків  щодо контролю за дотриманням вимог законодавства з охорони праці на підприємствах транспортної галузі;
  • допуск до виконання робіт з підвищеною небезпекою робітників, які не   пройшли  у  встановленому порядку навчання  та  щорічну перевірку знань;
  • не проведення передрейсових медичних оглядів для водіїв транспортних засобів;
  • випуск на лінію транспортних засобів без проведеного їм технічного огляду;
  • випуск на лінію та  направлення у рейс транспортного засобу тривалістю понад 1 добу,  не укомплектованого підставками, лопатою, буксирним пристроєм, запобіжною вилкою для замкового кільця колеса, а взимку – додатково ланцюгами проти ковзання тощо;
  • не завжди новоприйнятим  працівникам  проводиться стажування та дублювання на  робочому  місці  до  початку  самостійної  роботи.
  • відсутність належного контролю за дотриманням працівниками правил та норм охорони, праці, виробничої дисципліни.

У обговоренні інформації взяли участь начальник відділу розслідування нещасних випадків, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Олександр Волинець, начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Андрій Куровський, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Вадим Лемець, лікар з гігієни праці відділу Анжела Ліщун.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Гаєв зупинився на питанні легалізації заробітної плати та відповідальності за порушення законодавства про працю у частині неоформлених трудових відносин. Зокрема, він роз’яснив, чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового і якими значними штрафними санкціями (111 690 грн.) може закінчитися підміна одного іншим.

За результатами засідання колегії прийнято відповідне рішення, у якому відображені всі порушені питання.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.