(0432) 67-29-80
Вінницька область

Роботодавців ознайомили з порядком здійснення державного контролю

Роботодавців ознайомили з порядком здійснення державного контролю

11 квітня 2019 року у Вінницькому міському центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців за участю заступника начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Вінницькій області В.М.Партій, яка ознайомила присутніх з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, порядками накладання фінансових санкцій за невиконання вимог законодавства про працю та зайнятість населення.

Валентина Партій поінформувала присутніх про останні зміни у законодавстві та нормативно-правових актах щодо державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, ознайомила присутніх із основними засадами Постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26.04.2017 року «Деякі питання реалізації ст.259 КЗпПУ та ст. 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 1 якої затверджено, зокрема, Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Учасників семінару також було поінформовано про підстави для здійснення інспекційних відвідувань. Зазначено, що однією з підстав проведення інспекційного відвідування інспекторами праці є інформація отримана від Пенсійного фонду щодо відсутності нарахування в поточному звітному періоді. Інспекційні відвідування проводяться також за інформацією ДФС – невідповідність кількості працівників обсягам виробництва, факти порушення законодавства про працю, виявлені у ході здійснення контрольних повноважень, роботодавців, що мають заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок за кожного працівника тощо.

Особливо увагу присутніх було звернуто на необхідність дотримання законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин, своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Учасники семінару також були детально поінформовані про відповідальність за порушення трудового законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.