gov.ua
Державні сайти України

Управління Держпраці у Вінницькій області

Рівень виробничого травматизму на Вінниччині зменшується

Рівень виробничого травматизму на Вінниччині зменшується

118 травмованих, у тому числі 20 смертельно цього року на підприємствах Вінниччини.  Ці цифри менші, ніж за минули рік. Тоді травмувалося на виробництві 150 чоловік. Якщо б не повномасштабна війна, через котру на своїх робочих місцях отримали травми від ракетних обстрілів 37 мешканців області, одинадцять з котрих загинули, то  можна сказати, що рівень виробничого травматизму знизився на 46 відсотків.

Відповідно до моніторингу динаміки, відношення кількості випадків загального травматизму до кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками у ІІІ кварталі складає 6:1 проти 21:1 за аналогічний період минулого року. Наразі відділом розслідувань Управління Держпраці у Вінницькій області  проведено розслідування 30 нещасних випадків, ще чотири розслідується. У них потерпіли   78 працівників.

Найбільше потерпілих – у соціально-культурній сфері, сільському господарстві. Відзначається зростання кількості нещасних випадків на підприємствах хімічної промисловості.

 Причиною більшості смертельних випадків цього року  стала військова агресія з росією. Ще п’ять випадків зі смертельним наслідком сталися з організаційних причин  ( недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, невикористання засобів індивідуального захисті, порушення технологічного процесу).  

Між тим, зменшення загальної кількості нещасних випадків характеризується зниженням внаслідок активних військових дій економічної активності підприємств, а ще – неповна зайнятість працівників, перехід на дистанційну роботу, простій.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.