(0432) 67-29-80
Вінницька область

Результати розслідування: порушено вимоги ряду нормативно-правових актів та невиконання рішення суду

15 лютого 2018 року близько 12:00 у приміщенні майстерні тракторної бригади ПСП «Промінь» (с.Трибусівка Піщанського району) стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з водієм О., 1954 р.н.

Водій зайшов у приміщенні майстерні, де троє працівників виконували роботи з перестановки кузова тракторного причепа КМ-131 на платформу. Задня частина кузова розташовувалась на автомобільних шинах, а передня була піднята за допомогою талі. О. помітив газовідвідну трубу, прикріплену до днища кузова, та, зігнувшись, спробував її зняти. За словами свідків, йому сказали залишити трубу та вилізти з-під кузова. Однак водій ще раз смикнув і кузов змістився з шин і перекинувся на лівий бік, притиснувши О.

Працівники, які перебували поряд, припідняли кузов, звільнили постраждалого і викликали швидку медичну допомогу. Лікарі констатували смерть, що настала, за висновком судмедекспертизи, внаслідок асфіксії від стиснення грудей та живота.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • експлуатація обладнання підвищеної небезпеки (талі електричної ТЕ 520-511120-01) без отримання відповідного дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а також невиконання постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року;
  • недосконалість технологічного процесу виконання вантажно-розвантажувальних робіт;
  • перебування працівника під вантажем під час вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою підіймально-транспортного устаткування;
  • виконання вантажно-розвантажувальних робіт без посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт.

У зв’язку з тим, що нещасний випадок з О. стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, даний нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч із сином потерпілого, роз’яснили його права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.