(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено засідання колегії Управління Держпраці

Проведено засідання колегії Управління Держпраці

3 грудня 2018 року відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, на якому розглядався стан дотримання суб’єктами господарювання вимог нормативно-правових актів з охорони праці на гірничодобувних підприємствах області.

На засідання були запрошені керівники та працівники служб охорони праці гірничодобувних підприємствах області.

У вступному слові заступник голови колегії, перший заступник начальника Управління Держпраці Володимир Боковець зазначив, що ситуація з безпекою праці, рівнем виробничого травматизму, особливо зі смертельними і тяжкими наслідками, на підприємствах гірничорудної та нерудної промисловості незадовільна та викликає велику стурбованість. Стан охорони праці на виробництві залишається недостатнім, а на багатьох  підприємствах навіть погіршується.

За  9 місяців 2018 року в гірничорудній та нерудній галузі травмовано 133 особи, в тому числі смертельно – 16 осіб, в 2017 році – 132 (+1 особа), у тому числі смертельно – 4 (+ 12 осіб).

Присутніми на засіданні було заслухано інформацію завідувача сектора гірничого нагляду – головного державного інспектора Олександра Прущака про стан промислової безпеки, охорони праці та гігієни праці за результатами планових перевірок.

Згідно з планом роботи Управління Держпраці у Вінницькій області на 2018 рік, сектором гірничого нагляду за 10 місяців було проведено 56 планових заходів державного нагляду на підприємствах гірничої галузі. Під час перевірок виявлено 500 порушень, за наявності підстав для зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, було подано 5 позовних заяв до адміністративного суду.

За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 28 працівників, з них 23 – перших керівники.

Серед виявлених під час перевірок характерних порушень: непроведення медичного огляду працівників; керівники не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці; роботодавцями не подано до Управління Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки; проведення підривних робіт поблизу об’єктів, що мають важливе господарське значення, не узгоджених з відповідними організаціями; не проведено державний технічний огляд технологічним транспортним засобам та бульдозерам тощо.

З інформацією про порядок проведення медичних оглядів ознайомив лікар з гігієни праці Олександр Наавгуст, а головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Олег Мандриця роз’яснив порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Після обговорення наданої інформації, у якому взяли участь члени колегії, перший заступник начальника Управління Володимир Боковець закликав присутніх забезпечити дієве функціонування системи управління охороною праці у відповідності з вимогами статті 13 Закону України «Про охорону праці», а також долучатись до світового досвіду у розробці і впровадженні систем менеджменту гігієни і безпеки праці на основі управління ризиками на підприємствах.

Володимир Боковець також звернув увагу присутніх на засіданні на питанні легалізації заробітної плати та відповідальності за порушення законодавства про працю у частині неоформлення трудових відносин. Зокрема, він роз’яснив, чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового і якими значними штрафними санкціями (111 690 грн.) може закінчитися підміна одного іншим.

За результатами засідання колегії прийнято відповідне рішення, у якому відображені всі порушені питання.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.