(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено семінар-навчання для інспекторів праці

Проведено семінар-навчання для інспекторів праці

11 жовтня 2018 року начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Партій провели семінар-навчання для інспекторів праці – представників органів місцевого самоврядування та працівників Департаменту самоврядного контролю Вінницької міської ради.

Володимир Марунько  звернув увагу присутніх та те, що уже понад рік працівниками Управління ведеться активна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо легалізації найманої праці. Лише за останній місяць у кожному районі та місті обласного значення проведено семінар-наради, на яких першим пунктом була детінізація трудових відносин.

Із 5 жовтня ситуація змінилась. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» №649-р від 05.09.2018 року, передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, Національною поліцією, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Спілкуючись з представниками громад, Володимир Марунько зауважив, що на сьогоднішній день для них важливим є не тільки теоретично-методична підготовка, але й здобуття практичних навичок застосування діючого законодавства на практиці під час проведення інспекційних відвідувань. Він закликав при потребі звертатися за допомогою до інспекторів Управління Держпраці, переймаючи набутий ними професійний досвід.

У ході навчання обговорили перелік документів, які підлягають перевірці при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та заходи впливу при виявленні порушень законодавства про працю та зайнятість.

Опрацювали з інспекторами праці також і низку питань, що на початку виконання ними покладених обов’язків є найактуальнішими. Серед них – дотримання порядку повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця, механізми надання звітності щодо проведених виконавчими органами міських рад заходів контролю за додержанням законодавства про працю, здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин та інші питання.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.