(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено санітарно-епідеміологічне обстеження у зв’язку з підозрою на профзахворювання

Проведено санітарно-епідеміологічне обстеження у зв’язку з підозрою на профзахворювання

Відповідно до наказу начальника Управління Держпраці у Вінницькій області, комісією, до складу якої увійшли лікар відділу з питань гігієни праці О.Л.Наавгуст (голова), головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби О.В.Авілова та страховий експерт з охорони праці Вінницького відділення ВДФСС України у Вінницькій області А.С.Алексеєнко, проведено санітарно-епідеміологічне обстеження робочого місця у зв’язку з підозрою на професійне захворювання молодшої медичної сестри відділення №6 Вінницької обласної психіатричної лікарні №2.

Комісією встановлено, що І., 1968 р.н., працює на посаді молодшої медичної сестри з 2002 року. Діагноз: ВЗТБ правої легені у вигляді вогнищевого фіброзу. Туберкулома лівої легені, стан після ВАТС (04.06.2018 р.) S2 S6/Категорія 5.1. В анамнезі дисемінований туберкульоз обох легень у 2004 році.

Згідно з атестацією робочого місця, проведеною 22 липня 2014 року, на робочому місці молодшої медичної сестри (палатної) присутні шкідливі фактори: емоційна та інтелектуальна напруженість (контакт з психічно хворими, хворими на туберкульоз, ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД). Тривалість дії фактору – 83% робочого часу.

Крім того, обстеженням встановлено, що у відділенні №6 механічні витяжні системи вентиляції не працюють, використовується природня вентиляція за допомогою вікон. У палатах, санвузлах, коридорах відділення №4 наявні вилущення штукатурного покриття стін, грибкове ураження стін, що робить неможливим проведення у повній мірі дезінфекційних заходів.

З метою ліквідації і запобігання професійних захворювань головному лікарю запропоновано розглянути питання переведення відділень №4, 8 з перебуванням туберкульозно інфікованих психічно хворих пацієнтів у Вінницьке обласне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія».

За результатами обстеження складено санітарно-гігієнічну характеристику умов праці на робочому молодшої медичної сестри відділення №6 Вінницької обласної психіатричної лікарні №2 та направлено до Державної Установи  «Інститут медицини праці НАМН України» для встановлення факту професійного захворювання.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.