(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено превентивний захід для запобігання травматизму

Проведено превентивний захід для запобігання травматизму

Працівниками Управління Держпраці у Вінницькій області проведено превентивний захід з посадовими особами та інженерно-технічними працівниками колективного багатопрофільного малого підприємства-фірми «Діапазон-Експрес» щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, організації безпечного ведення робіт для запобігання виробничому травматизму.

Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Сергій Рудюк навів статистичні дані травматизму за 2016-2017 роки, нещасних випадків, які сталися на підприємствах області, та наголосив на необхідності проведення заходів щодо запобігання травматизму, зокрема, на посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед працівників.

Як свідчить статистика, переважна частина всіх нещасних випадків відбувається з організаційних причин, усунення яких не вимагає ніяких матеріальних витрат. Необхідно лише посилити технологічну і трудову дисципліну, рівень організації виконання робіт, а також вжити належних заходів щодо підвищення рівня професійної підготовки працівників та їх навчання з питань організації та безпечного виконання робіт, тобто впровадити ефективну систему управління охороною праці.

Головний державний інспектор Андрій Романенко наголосив на необхідності виконання вимог організаційних та технічних заходів безпеки при виконанні робіт в електроустановках до і вище 1000 В, а саме, виконання «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правил улаштування електроустановок». та загострив увагу присутніх на складанні та оформленні наряду допуску, проведенні інструктажу перед початком роботи, електротехнічних та механічних випробовувань, підготовці робочого місця, використанні засобів захисту та їх зберіганні.

Головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Сергій Смельцер наголосив на необхідності посилення відомчого нагляду за чітким дотриманням вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці та з безпечного виконання будь-яких робіт, особливо з підвищеною небезпекою. Зокрема, безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів і машин.

За результатами наради ухвалено рішення посилити контроль за безумовним виконанням вимог посадових інструкцій та нормативно-правових актів з питань охорони праці. Дотримуватись термінів періодичності навчання з охорони праці керівників та відповідальних за стан охорони праці підприємства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.