(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено нараду з питань гігієни праці в МКП «Вінницязеленбуд»

Проведено нараду з питань гігієни праці в МКП «Вінницязеленбуд»

Лікар з питань гігієни праці Управління Держпраці у Вінницькій області А.В.Ліщун провела нараду з посадовими особами та працівниками міського комунального підприємства «Вінницязеленбуд» щодо додержання законодавства з питань гігієни праці, зокрема, проведення медоглядів працівників.

У ході зустрічі фахівець Держпраці роз’яснила, що метою будь-якого медичного огляду працівника є визначення стану його здоров’я, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення, у разі необхідності, медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт, а також попередження виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб.

Зазначено, що відповідно до ст. 169 КзПП України та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Процедура проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників детально визначена у Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року №246.

Окрему увагу фахівцем Держпраці було приділено розробці комплексу заходів та їх виконання щодо запобігання виникненню професійних захворювань, зниженню захворюваності з тимчасової втрати непрацездатності, забезпеченню працівників спеціальним одягом, санітарним одягом та іншими засобами індивідуального та колективного захисту.

А.В.Ліщун також поінформувала про проведення атестації робочих місць і про пільги, які надаються працюючим за результатами атестації.

На закінчення наради всі присутні отримали змістовні відповіді на питання, які їх цікавили.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.