(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено нараду з калинівськими машинобудівниками

Проведено нараду з калинівськими машинобудівниками

Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області провели нараду з інженерно-технічними працівниками та посадовими особами ТОВ «Калинівський машинобудівний завод» з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для попередження травматизму.

У ході зустрічі начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Олег Ковель поінформував про стан виробничого травматизму в області та галузі у 2017 та 2018 роках. Він звернув увагу присутніх щодо ефективності функціонування системи управління охороною праці підприємства, зазначив основні причини нещасних випадків на виробництві та наголосив на необхідності виконання вимог охорони праці під час проведення робіт підвищеної небезпеки. Окремо звернув увагу на дотримання Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07).

Аналізуючи причини настання нещасних випадків на виробництві, головний державний інспектор Сергій Рудюк відзначив, що основною причиною настання нещасних випадків є неналежна організація робочого процесу, кадрового підбору персоналу, якості навчання та перевірки знань з охорони праці, забезпечення та використання засобів індивідуального захисту, своєчасного проходження медичних оглядів.

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Сергій Смельцер зосередив увагу на дотриманні Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідйомних кранів, підйомних пристроїв  і відповідного обладнання (НПАОП 0.00-1.80-18 ПОП).

Присутнім було запропоновано звертатись до фахівців Держпраці з будь-яких питань, які виникають у процесі трудової діяльності колективу та стосуються трудових відносин, з тим, щоб не допустити порушень трудового законодавства, попередити виникнення несприятливих умов праці, що можуть призвести до професійних захворювань, запобігти аварій та нещасних випадків на виробництві.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.