(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено наради з посадовцями Хмільницького і Літинського районів

Проведено наради з посадовцями Хмільницького і Літинського районів

16 серпня 2018 року в актовій залі Хмільницької міської ради фахівці Управління Держпраці провели семінар-нараду з проблемних питань щодо державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції, додержання трудових відносин, вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці та атестації робочих місць з керівниками та посадовими особами підприємств, установ та організацій (у тому числі лікувально-профілактичних закладів) міста та району.

У роботі наради взяли участь керуючий справами виконкому Хмільницької міської ради С.П.Маташ, перший заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області В.А.Боковець, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Л.М.Онофрійчук, головний державний інспектор відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг С.М.Яропуд, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці В.О.Лемець та лікар з гігієни праці А.В.Ліщун.

Володимир Боковець відкрив засідання і поінформував присутніх про вимоги законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а кожен з фахівців Управління Держпраці детально зупинився на питаннях, що належать до їхньої компетенції.

Зокрема, Світлана Яропуд роз’яснила, що таке ринковий нагляд. Державний ринковий нагляд – це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» визначено 7 органів ринкового нагляду та сфери їх відповідальності, а саме: Укртрансбезпека, Держархбудінспекція, Державна Служба з надзвичайних ситуацій, Держпраці, Держлікслужба, Держекоінспекція, Держпродспоживслужба. До сфери відповідальності органів ринкового нагляду віднесено 44 види продукції, на які поширюються дії технічних регламентів.

Держпраці та її територіальні органи відповідно до даної постанови здійснює державний ринковий нагляд за 10 видами продукції:

  • засоби індивідуального захисту;
  • пересувне обладнання , що працює під тиском;
  • обладнання та захисні системи, що використовуються в потенційно вибухонебезпечних середовищах;
  • машини і устаткування;
  • прості посудини високого тиску;
  • ліфти;
  • канатні дороги для перевезення пасажирів;
  • знаки безпеки і захисту здоров’я працівників;
  • обладнання що працює під тиском;
  • вибухові матеріли промислового призначення.

Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові – у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Під час перевірки характеристик продукції особлива увага звертається:

а) на наявність на продукції знака відповідності (у тому числі ідентифікаційного коду призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення знака відповідності;

б) на наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено нормативно-правовими актами (у тому числі технічними регламентами), та їх відповідність встановленим вимогам;

в) на наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією.

Особливу увагу було звернуто на наявність на продукції знака відповідності.

Цього ж дня такий семінар-нараду було проведено у Літинському районі.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.