(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено колегію управління Держпраці

Проведено колегію управління Держпраці

На засіданні колегії  Управління Держпраці у Вінницькій області підбили підсумки роботи за 6 місяців 2019 року та визначили завдання із вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, охорону та гігієну праці.

Засідання колегії Управління Держпраці розпочалось з урочистого виконання Державного гімну України.

У вступному слові начальник Управління Володимир Марунько наголосив, що першочерговим завданням у 2019 році має бути превентивна робота, націлена на профілактику порушень як у сфері охорони праці, так і в трудових відносинах. Особливу увагу слід приділити мінімізації випадків виробничого травматизму.

   

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Гаєв поінформував про проведену інспекторами праці роботу. Зокрема, проведено 130 інспекційних відвідувань, перевірено 125 роботодавців, у яких на момент відвідування працювало 8599 працівників. Виявлено 105 працівників, які працювали без належного оформлення. Для підвищення рівня обізнаності роботодавців та населення щодо дотримання норм трудового законодавства проведено 1091 інформаційно-роз’яснювальний захід. Розглянуто 276 звернень громадян та юридичних осіб із 282, що надійшли за поточний період.

У результаті – 881 працівнику поновлені права, передбачені трудовим законодавством, та із 6091 працівником роботодавці оформили трудові відносини відповідно до законодавства про працю.

Про основні результати роботи відділу з питань гігієни праці доповіла начальник відділу Світлана Юревич.  Так, загальна чисельність працівників на підприємствах, де відділ з питань гігієни праці визначав категорії працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, збільшилась понад удвічі і складає 79495 осіб (за перше півріччя 2018 року – 37960 осіб).

Суттєво зменшилась профзахворюваність. Від лікаря профпатолога обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова надійшло 2 запити на складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці працівників з підозрою на хронічне професійне захворювання. За аналогічний період 2018 року надійшло 4 запити на складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці. При цьому, жодного випадку захворювання на туберкульоз, проти 3-х за аналогічний період минулого року.

Заступник начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Олександр Коваль прозвітував про роботу та звернув увагу присутніх на зміни  у законодавстві щодо запровадження обов’язкового ліцензування виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, однією із умов отримання якої є, зокрема, наявність дозволів на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Про організацію роботи в Управлінні щодо запобігання корупції доповів головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Євген Захаров. За І півріччя 2019 року за консультаціями звернулось 19 осіб. Питання, які цікавили працівників управління, в основному стосувались порядку та умов декларування.

Протягом 6 місяців з працівниками Управління проведено 5 занять та 8 індивідуальних співбесід з працівниками, які приймались на державну службу та припиняли її.

Пріоритетним в цьому напрямку залишається проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців та претендентів на заміщення вакантних посад, яка спрямована на формування всебічних знань з антикорупційного законодавства, неухильного дотримання і виконання ними вимог та обмежень встановлених Законами України «Про запобігання корупції» і «Про державну службу», а також виконання дотримання Порядку повідомлення про наявність конфлікту інтересів у посадових осіб управління.

За результатами засідання колегії прийняте відповідне рішення, у якому зафіксовані основні завдання та пріоритетні напрями діяльності Управління Держпраці у другому півріччі 2019 року.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.