(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проведено колегію Управління Держпраці

Проведено колегію Управління Держпраці

Під головуванням начальника Управління Держпраці у Вінницькій області В.В.Марунька  14 травня 2019 року відбулось засідання колегії Управління за участі посадових осіб ДП «Калинівський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс» за результатами спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком та проведеної позапланової перевірки щодо дотримання законодавства та нормативно-правових актів про охорону праці.

29 березня 2019 року стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з лісником М., 1993 р.н. Під час зрізання дерева у 27 кварталі Новогребельської сільської ради, ясен сколовся на висоті 3,3 м і упав на потерпілого. Він помер від політравми у реанімаційному відділенні Калинівської ЦРЛ.

Про встановлені причини настання нещасного випадку поінформував голова комісії зі спеціального розслідування головний державний інспектор відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Юрій Трембіцький. Нещасний випадок спричинили порушення технологічного процесу виконання лісосічних робіт (звалювання дерева без косого підпилка), виконання лісосічних робіт без облаштування відхідних доріжок, нездійснення належного організаційного та технологічного керівництва роботами у лісі.

Заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС Віктор Харченко проаналізував стан охорони праці на підприємстві. 7 серпня 2018 року проводилась планова перевірка ДП «Калинівський райагроліс» і за її результатами було внесено припис для усунення 16 порушень НПАОП та попереджено про необхідність негайного зупинення 5 видів робіт. Підприємство прозвітувало про виконання у встановлений термін, але проведена після настання нещасного випадку позапланова перевірка показала 9 порушень, половина з яких повторювали виявлені у 2018 році.

У роботі засідання колегії взяли участь директор ДП «Калинівський райагроліс» Сергій Наборський, майстер лісу Андрій Ключківський та лісничий Петро Берчук, яких було заслухано щодо виконання приписів та дотримання нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки.

Перший заступник начальника Управління Володимир Боковець зазначив, що запобігти, попередити нещасний випадок на виробництві – одне з головних завдань діяльності фахівців Держпраці, які вони мають вирішувати у тісній взаємодії з роботодавцем. А той, у свою чергу, має організувати безпечні умови праці, що, як показали результати проведених розслідування та перевірки, не завжди виконується.

За результатами засідання колегії прийнято відповідне рішення, у якому встановлені терміни для усунення порушень, а також запропоновано керівництву ДП «Калинівський райагроліс» провести детальний аналіз стану охорони праці на підприємстві, розробити і здійснити додаткові заходи, спрямовані у подальшому на недопущення порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

 

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.