(0432) 67-29-80
Вінницька область

Пропонується скасувати трудові книжки

Пропонується скасувати трудові книжки

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що сьогодні, 9 жовтня 2019 року, буде запущено у роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок.

Кілька ключових тез пропонованої реформи:

1. Громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

Річ у тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.

2. Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо для нього важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів.

Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП. Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID.

Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

3. Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр - самостійно або через роботодавця. Тоді вам зберігати трудову книжку, як носій інформації, зовсім не буде потреби.

4. Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про своє стажі в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець це тепер не зобов′язані робити.

Прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно постараються вже у цьому році.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.