(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проконсультували щодо дотримання законодавства про працю в ОТГ

Проконсультували щодо дотримання законодавства про працю в ОТГ

Фахівці Управління Держпраці провели семінар «Дотримання законодавства про працю в ОТГ», організований Вінницьким відокремленим підрозділом Установи «Центр Розвитку Місцевого Самоврядування».

У якості лекторів виступили заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Партій, заступник начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Олександр Коваль, заступник начальника відділу з питань гігієни праці Світлана Юревич та головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Вадим Лемець.

Вони поінформували представників об’єднаних територіальних громад про вимоги нормативно-правових актів про працю та охорону праці, яких необхідно дотримуватись у повсякденній роботі.

Валентина Партій висвітлила питання змін щодо відповідальності за порушення трудового законодавства, повноважень інспекторів праці органів місцевого самоврядування та Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295.

Олександр Коваль поінформував про загальні обов’язки роботодавців щодо організації безпечних умов праці та акцентував увагу на основних причинах виникнення виробничого травматизму та заходах щодо профілактики настання нещасних випадків.

Світлана Юревич детально розповіла про періодичність та порядок проведення медоглядів. Повідомила про відповідальність, передбачену чинним законодавством за ухилення від обов’язкового проходження медичних оглядів як з боку роботодавців, так і самих працівників. Адже проходження медоглядів обумовлено нормами статей 169 та 191 КЗпП, а також статті 17 Закону України «Про охорону праці», а їхнє проведення та організація відбуваються відповідно до наказу МОЗ України від 21.05.07 року №246 «Про затвердження Порядку проведення медоглядів працівників певних категорій». Положення цього документа поширюються на юридичних, фізичних осіб незалежно від форми власності, у тому числі – підприємців, які використовують найману працю (роботодавців), а також осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

Вадим Лемець звернув увагу присутніх на необхідність проведення атестації   робочих місць за умовами праці на тих посадах, де законодавством України передбачено надання різних пільг і гарантій, які залежать від результатів атестації. А це додаткова відпустка, доплата до тарифу чи посадового окладу та  право на пільгову пенсію. Він також наголосив, що слід уважно підходити до оформлення трудових книжок, зокрема в частині фіксування назв професії. Адже від цього у майбутньому може залежати, чи матиме особа право на пільгову пенсію.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.