(0432) 67-29-80
Вінницька область

Про стан ліфтового парку житлових будинків у м. Вінниці та області

Про стан ліфтового парку житлових будинків у м. Вінниці та області

На засіданні колегії Управління Держпраці у Вінницькій області розглянуто технічний стан ліфтового парку м. Вінниці та області, виконання вимог нормативних актів з питань охорони праці, забезпечення безпеки громадян, які користуються ліфтами.

У засіданні взяли участь члени колегії, начальник відділу капітального ремонту та розвитку житлового господарства Вінницької міської ради Сергій Ткачук, директор МП «Інвар» Володимир Харченко, начальник  ВМКП «Вінницяміськліфт» Анатолій Уздемір, директор ТОВ «Рембудмонтаж ВВС» Олександр Зелінський, заступник директора  ТОВ «Рембудмонтаж ВВС» Микола Шпук, директор ТОВ «Вінницяліфт» Леся Іскра, начальник лабораторії технічного діагностування Вінницького ЕТЦ Олександр Гончар, голови ОСББ.

Інформацію «Про стан ліфтового парку м. Вінниці та області» довів до уваги присутніх заступник начальника  відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен.

Так, станом на 20.06.2018 року у Вінницькій області експлуатується 2714 ліфтів. З них у житловому фонді м. Вінниці – 1647.  Понад 800 ліфтів відпрацювали  нормативний термін експлуатації, що становить 25 років. Кількість таких щорічно збільшується у середньому на 60 одиниць

За рахунок вжитих організаційних заходів, підвищення рівня та частоти обслуговування вдалося за останні роки втримати технічний стан ліфтового парку на рівні допустимої безпеки для громадян, які щоденно використовують ліфти в житловому фонді.

Проте, в умовах постійного старіння парку ліфтів, низьких темпів заміни, модернізації, невідповідного фінансування ремонту та обслуговування, спеціалізовані організації по обслуговуванню ліфтів на сьогодні вичерпують свої резерви з обслуговування та ремонту ліфтів міста.

Як показує аналіз, кількість позапланових зупинок ліфтів через технічні відмови постійно зростає. Так, у 2017 році зафіксовано більше 12 тисяч вимушених зупинок ліфтів, що майже на 1,5 тисячі більше ніж у 2016 році. 60% вимушених зупинок ліфтів відбувається з технічних причин.

Повільно вирішується питання забезпечення ліфтів двостороннім диспетчерським зв’язком. Диспетчеризовано тільки чверть ліфтів житлового фонду міста. Відсутність двох стороннього зв’язку збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій та несанкціонованого втручання в електричну та механічну схеми ліфтів.

В обговоренні взяли активну участь усі запрошені на засідання. Вони поділились власним досвідом вирішення проблем в обслуговуванні ліфтів, зокрема, модернізації та капітальному ремонті ліфтів, забезпеченні двостороннім бездротовим зв’язком тощо.

За результатами  засідання колегією було опрацьоване  та прийняте відповідне рішення, у якому визначені завдання керівникам житлово-комунальних підприємств області, ОСББ, спеціалізованим організаціям з обслуговування та ремонту ліфтів, Управлінню Держпраці у Вінницькій області для запобіганню аваріям на ліфтах міста, їх безпечній експлуатації та створенню належних умов праці обслуговуючому персоналу.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.