(0432) 67-29-80
Вінницька область

Про перенесення робочих днів на Новий рік та Різдво Христове

Про перенесення робочих днів на Новий рік та Різдво Христове

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 січня 2019 р. № 7-р, для раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2019 році Нового року рекомендується керівникам підприємств, установ та організацій (крім органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2019 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня та з вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.

А Розпорядженням Кабміну від 23 жовтня 2019 р. № 995-р рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій перенести у 2020 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочий день із понеділка 6 січня на суботу 11 січня.

Якщо говорити про обов’язковість застосування рекомендацій для затвердження внутрішнього графіку роботи підприємств, то небюджетні підприємства можуть самостійно визначити для себе, якими будуть його робочі дні у 2019 році, не грунтуючись на рекомендаціях КМУ.

Якщо ж підприємство вирішить застосовувати рекомендації КМУ, то ці перенесення слід врахувати при виданні наказу про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.