Таке інформаційне роз’яснення провели фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці в управлінні соцзахисту Жмеринської міської ради.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» набрав чинності тільки у грудні минулого року, але звернення від працівників про цькування на роботі вже надходять.
Інспектор Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області провела інформаційну зустріч, під час якої розповіла, що не кожен конфлікт з керівником або іншим працівником є мобінгом. Але, якщо напружена, ворожа атмосфера або виокремлення працівника з колективу чи його ізоляція мають постійний характер, то є всі підстави вважати, що мобінг присутній.
Що робити в такій ситуації? Кожен працівник має право на гідні умови праці та на захист честі і ділової репутації. Для захисту своїх прав працівник може звернутися до Держпраці або до суду.
Якщо факт мобінгу визнано судом, працівник має право на відшкодування моральної шкоди та/або витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску, а також на припинення трудових відносин у встановлений ним строк із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше трьох середньомісячних заробітків.
Відповіді на запитання щодо змін у трудовому законодавстві у період воєнного стану фахівці радять шукати шукати на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua
2023-01-10