gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Про мобінг, як захиститися від нього і про наслідки розповідали фахівці держпраці у Жмеринці

Про мобінг, як захиститися від нього і про наслідки розповідали фахівці держпраці у Жмеринці

Таке інформаційне роз’яснення провели  фахівці  Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці  в управлінні соцзахисту Жмеринської міської ради.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» набрав чинності  тільки у грудні минулого року, але  звернення від працівників про цькування на роботі вже надходять.

Інспектор Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області  провела  інформаційну зустріч, під час якої розповіла, що не кожен конфлікт з керівником або іншим працівником є мобінгом. Але, якщо напружена, ворожа атмосфера або виокремлення працівника з колективу чи його ізоляція мають постійний характер, то є всі підстави вважати, що мобінг присутній.

Що робити в такій ситуації? Кожен працівник має право на гідні умови праці та на захист честі і ділової репутації. Для захисту своїх прав працівник може звернутися до Держпраці або до суду.

Якщо факт мобінгу визнано судом, працівник має право на відшкодування моральної шкоди та/або витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску, а також на припинення трудових відносин у встановлений ним строк із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше трьох середньомісячних заробітків.

Відповіді на запитання щодо змін у трудовому законодавстві у період воєнного стану  фахівці радять шукати шукати на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua

2023-01-10

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.