(0432) 67-29-80
Вінницька область

Проаналізовано хід виконання двосторонніх угод про співпрацю з профспілками

Проаналізовано хід виконання двосторонніх угод про співпрацю з профспілками

25 квітня 2018 року начальник Управління Держпраці Володимир Марунько взяв участь у розширеному засіданні Ради Федерації профспілок області з порядком денним: «Про роботу ФПО та її членських організацій щодо розвитку соціального діалогу, як основного важелю у забезпеченні соціально-трудових прав і гарантій працівників.

У засіданні взяли участь члени Ради Федерації, керівники членських організацій ФПО, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, голова обласної ради Анатолій Олійник, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, голова обласного об’єднання організацій роботодавців Петро Кузнєцов, заступник директора обласного центру занятості Вадим Дерун, начальник управління виконавчої дирекції ФСС в області Михайло Олійник, в.о. начальника відділення НСПП в області Богдан Мусієнко.

Заступник голови ФПО Володимир Слободянюк виступив із доповіддю про роботу профспілок щодо розвитку соціального діалогу.

Виступаючи в обговоренні, Володимир Марунько, зокрема, зазначив: «На виконання угод про співпрацю між Управлінням Держпраці у Вінницькій області та Федерацією профспілок Вінницької області від 17.03.2016 року  про взаємодію у здійсненні державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавства про працю та 12.04.2016 року «про співпрацю у сфері праці неповнолітніх протягом 2016-2017 років Управлінням здійснювалась координація перевірок стану охорони праці та додержання законодавства про працю з Федерацією профспілок.

З цією метою між сторонами угод проводиться постійний обмін інформацією, необхідними для роботи відомств, забезпечується доступ до оперативних, статистичних та інших баз даних, нормативних документів. Здійснюється взаємний обмін інформацією про плани перевірок підприємств, установ та організацій, виявлені під час громадського контролю на підприємствах факти порушень норм законодавства з питань праці та охорони праці, наявність загроз життю та здоров’ю працюючих з метою вжиття спільних дій щодо попередження нещасних випадків або професійних захворювань.

Забезпечено опрацювання пропозицій та конкретних заходів щодо удосконалення державного нагляду та громадського контролю за дотриманням законодавства про працю та охорону праці на виробництві.

З метою запобігання використання праці неповнолітніх протягом 2017 року проведено 97 перевірок суб’єктів господарювання, у тому числі частина перевірок за зверненням профспілкових організацій. На реалізацію положень угоди налагоджене взаємне інформування про виявлення випадків використання дитячої праці за результатами перевірок. Проводиться аналіз причин найбільш характерних порушень законодавства про працю неповнолітніх, у тому числі ухилення від юридичного оформлення трудових відносин.

У рамках положень Угоди здійснювалось узгодження дій, висновків та пропозицій під час спільних розслідувань нещасних випадків з метою забезпечення їх об’єктивності, правильного визначення причин і профілактичних заходів, недопущення безпідставних звинувачень потерпілих або віднесення травм до не пов’язаних з виробництвом. У тому числі проводились спільні розгляди скарг та заяв працівників у ході розслідувань. Вживались заходи щодо виявлення випадків прихованого травматизму на виробництві».

Володимир Марунько окрему увагу приділив легалізації найманої праці, адже частка працівників з неоформленими належним чином трудовими відносинами  у кількості зайнятого населення області у 2017 році складала 32 відсотки. Тобто кожен третій перебуває «у тіні».

Держпраці нині активно працює над легалізацією зайнятості населення, насамперед, проводячи інформаційно-роз’яснювальну роботу. Працівникам і роботодавцям роз’яснюються усі переваги легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.  Це дозволить зняти соціальну напругу у суспільстві, громадянам отримати реальну соціальну підтримку та впевненість у майбутньому.

На завершення виступу Володимир Марунько зазначив: «Соціальне партнерство, відображене в угодах між Управлінням та Федерацією профспілок, сприяє забезпеченню дієвого державного та громадського контролю за дотриманням гарантованих Конституцією законних прав громадян на безпечні та здорові умови праці. Тож Управління Держпраці у Вінницькій області розраховує і впевнене у продовженні плідної співпраці з Федерацією профспілок Вінницької області у майбутньому».

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.