(0432) 67-29-80
Вінницька область

Про дотримання вимог НПАОП під час обробітку посівів

Перший заступник начальника Управління Держпраці Володимир Боковець взяв участь у роботі семінар-наради на тему: «Догляд за посівами сільськогосподарських культур та дотримання вимог техніки безпеки під час обробітку посівів», що відбулась на базі ФГ «Одарочка» у с. Комарів Вінницького району.

У заході також взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів облдержадміністрації, Інституту кормів НААН України, обласної філії ДУ «Держгрунтохорона», відділу природних ресурсів, екологічної експертизи та поводження з відходами, Департаменту освіти та науки облдержадміністрації, компанії ТОВ НВД «Фервіта», СКБ «Ватра».

Виступаючи перед учасниками, Володимир Боковець наголосив на дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці при агрохімічному обробітку сільськогосподарських культур. Так, основними шляхами профілактики отруєнь пестицидами і мінеральними добривами є: дотримання норм, правил та інструкцій з охорони праці при роботі з ними; застосування засобів колективного та індивідуального захисту працюючих; суворе дотримання агротехніки, кратності обробок посівів і норм витрати хімічних препаратів; проведення хімічних обробок на достатньому віддаленні від населених пунктів, скотарень, водойм, при дозволених швидкостях вітру; витримування термінів останньої обробки рослин до збору урожаю; застосування тільки достатньо вивчених, дозволених препаратів.

Окремо Володимир Боковець зупинився на вимогах щодо працівників, які працюють на обробітку, умовах зберігання хімпрепаратів та добрив, технології виготовлення робочих розчинів тощо.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.