(0432) 67-29-80
Вінницька область

У пріоритеті – легалізація найманої праці

У пріоритеті – легалізація найманої праці

Заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Алла Горбатюк провела нараду з інспекторами праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, на якій підбили підсумки роботи відділу у квітні поточного року.

У ході наради розглянули та обговорили низку питань, зокрема, щодо удосконалення організації та проведення превентивних та контрольних заходів з питань дотримання законодавства про працю відповідно до вимог Постанови Кабміну №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Алла Горбатюк звернула увагу присутніх, що пріоритетним напрямом залишається легалізація найманої праці. Разом з тим, наголосила на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, консультації роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи.

Інспекторам праці слід активізувати свою участь у нарадах та семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, у публічних заходах, інформуючи громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.