(0432) 67-29-80
Вінницька область

Причина травми – невиконання вимог інструкцій з охорони праці

Причина травми – невиконання вимог інструкцій з охорони праці

18 липня 2017 року о 13:30 у дільниці штампування ПРАТ «Барський машинобудівний завод» штампувальник З., 1964 р.н., для того, щоб пришвидшити процес виготовлення деталей, самовільно перемкнув режим керування робочим ходом пресу з управління двома руками (що передбачено технологічним процесом) на педальне. У результаті, коли ставив заготовку правою рукою у робочу зону, випадково натиснув на педаль і отримав травматичну ампутацію чотирьох пальців правої руки.

Причинами нещасного випадку стали  відсутність додаткового захисного огородження пульту керування режимами роботи преса, відсутність належного контрою за дотриманням працівником вимог інструкцій з охорони праці у виробничій діяльності та невиконання вимог інструкцій з охорони праці самим працівником – самовільне перемикання режиму керування пуску преса на робочий хід.

Згідно з висновком комісії зі спеціального розслідування, у зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, його визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На даний випадок складено акт за формою Н-1.

Матеріали спеціального розслідування даного нещасного випадку направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.