(0432) 67-29-80
Вінницька область

Превентивні заходи в аграріїв Піщанського району

Превентивні заходи в аграріїв Піщанського району

Заступник начальника відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Вінницькій області С.О.Юревич провела у колективах ТОВ «Піщанський» та ФГ «Благо СМС» (Піщанський район) семінар-наради щодо змін у законодавстві про працю, що стосуються організації безпечних і нешкідливих умов праці.

На заходах Світлана Юревич поінформувала, що щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Свято проводиться з метою привернення уваги громадськості до питань виробничої безпеки й гарантованих законодавством прав працівників на гідні та безпечні умови праці, інформування про права та державні гарантії. Цьогоріч День охорони праці проходитиме під девізом «Захищене і здорове покоління».

Фахівець Управління ознайомила присутніх з трудовими правами та гарантіями, передбаченими для неповнолітніх, акцентувала увагу на тривалості робочого часу неповнолітнього, особливостях звільнення неповнолітніх працівників, порядку оплати праці неповнолітніх.

У ході нарад була приділена увага обов’язковому проходженню медичних оглядів працівниками відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я №246 від 21.05.2007р., ст. 169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України «Про охорону праці». Роз’яснено питання стосовно визначення категорій працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, порядок проходження попередніх та періодичних медичних оглядів, оформлення відповідної документації.

Наголошено на необхідності розробки комплексу заходів та їх виконання щодо запобігання виникненню професійних захворювань, зниження захворюваності з тимчасової втрати непрацездатності.

Звернуто увагу на необхідність контролю з боку керівництва питання дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил умов праці, забезпечення працівників спеціальним одягом та іншими засобами індивідуального захисту.

Також обговорено питання профілактики та недискримінації за ВІЛ/СНІД.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.