(0432) 67-29-80
Вінницька область

Працівників торгівлі поінформували про переваги легальної праці

Працівників торгівлі поінформували про переваги легальної праці

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Товпига та Костянтин Жовмір провели інформаційні зустрічі з метою ознайомити роботодавців та працівників із найбільш ефективними способами дотримання законодавства про працю, оплату праці, зайнятість, загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

У ході зустрічей фахівці Держпраці роз’яснили питання оплати праці, вказали на відмінності між трудовим договором і цивільно-правовим, ознайомили присутніх із видами трудових договорів, їх перевагами та недоліками, наголосили на важливості офіційного працевлаштування.

Було також наголошено, що прийняття на роботу працівників під виглядом «стажування», «практики», на «випробувальний термін» без належного оформлення та без проведення відповідної оплати є порушенням трудових прав працівників, за яке роботодавці можуть нести адміністративну і кримінальну відповідальність. А найманих працівників інформували, як саме убезпечити себе від недобросовісних роботодавців та захистити свої трудові права.

Всього заходами було охоплено 14 закладів торгівлі м.Вінниці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.