(0432) 67-29-80
Вінницька область

З працівниками ТОВ «М’ясний майстер» обговорили питання трудового законодавства

З працівниками ТОВ «М’ясний майстер» обговорили питання трудового законодавства

Посадові особи Управління Держпраці провели семінар-нараду з працівниками та посадовими особами ТОВ «М’ясний майстер» (м. Жмеринка) з проблемних питань щодо додержання трудових відносин, вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці, атестації робочих місць.

Захід провели головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Артур Хащевий, Петро Гречух, Любов Онофрійчук, сектору з питань експертизи умов праці Олег Мандриця, Вадим Лемець, начальник відділу з питань гігієни праці Світлана Юревич. Кожен з фахівців у своїх виступах детально зупинився на питаннях, що належать до їхньої компетенції.

Зокрема, довели вимоги законодавства у частині дотримання порядку оформлення трудових відносин та мінімальних гарантій в оплаті праці, правил укладання трудових угод, цивільно-правових угод при працевлаштуванні, прийняття та звільнення з роботи відповідно до законодавства про працю.

Присутніх також поінформували щодо змін, що відбулися в законодавстві про працю та інших нормативно-правових актах, які регулюють процес проведення атестації робочих місць, призначення працівникам, які працюють у шкідливих і важких умовах праці, пільг і компенсацій.

Світлана Юревич детально зупинилась на порядку проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Друга група медичних оглядів (так званих «профілактичних») передбачена ст. 21 Закону №1645, згідно з якою працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, зобов’язані проходити профілактичні медичні огляди з метою уникнення поширення інфекційних хвороб.

Метою будь-якого медичного огляду працівника є визначення стану його здоров’я, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт, а також попередження виникненню та розповсюдженню інфекційних хвороб.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.