(0432) 67-29-80
Вінницька область

Підтверджено професійне захворювання у вільнонайманого працівника військової частини

Комісія під головуванням лікаря гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Вінницький області Анжели Ліщун у складі страхового експерта з охорони праці Вінницького відділення ВДФСС у Вінницькій області Олександра Попова та інженера з охорони праці ВЧ Миколи Індика провела розслідування причини виникнення хронічного професійного захворювання у 46-річного К.

У Клініці профзахворювань  ДУ ІМП  імені Ю. І. Кундієва НАМН вільнонайманому чистильникові резервуарів для зберігання пального у військовій частині встановлено діагноз – хронічний токсичний бронхіт ІІ, ф. затихаючого загострення, дифузний пневмосклероз ЛН І-ІІ

Згідно із висновком комісії про наявність шкідливих умов праці, чистильник К. протягом 9 років і 10 місяців під час виконання трудових обов’язків мав контакт з шкідливими і небезпечними хімічними речовинами (бензин, розчинник пального). Наявні й інші шкідливі фактори – виробничий шум, мікроклімат у приміщенні, вимушена робоча поза в нахиленому положенні, емоційна та інтелектуальна напруженість.

За результатами розслідування виявлено ряд порушень нормативно-правових актів з охорони праці.

З метою ліквідації і запобігання професійних захворювань (отруєнь) командиру військової частини пропонується:

  • провести у повному обсязі періодичні медичні огляди всіх працівників, згідно з проведеною атестацією робочих місць, де вказані шкідливі та небезпечні умови праці;
  • забезпечити працівників, які працюють у шкідливих умовах праці,  індивідуальними засобами захисту від шкідливого впливу бензину на органи дихання; впливу підвищеного рівня шуму та інших шкідливих факторів, встановлених згідно з проведеною атестацією.
  • отримати дозвіл на проведення газонебезпечних робіт.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.