(0432) 67-29-80
Вінницька область

Підбито підсумки декади з детінізації заробітної плати

Підбито підсумки декади з детінізації заробітної плати

Підбито підсумки проведених спільних заходів з легалізації зайнятості населення на Вінниччині, завдяки яким протягом червня 2018 року до бюджету Пенсійного фонду надійшло понад 1 млн. грн. 

Протягом 11-21 червня поточного року в області тривала кампанія з реалізації завдань щодо детінізації заробітної плати та додержання законодавства про працю.

Станом на 22.06.2018 року, завдання щодо проведення протягом червня спільних засідань робочих груп з питань легалізації зайнятості населення та зарплати в кожному районі області, доручене першим заступником голови Вінницької ОДА Андрієм Гижком, виконано.

Так, починаючи з 11 червня у кожному з 27 районів та 6 міст області проведені засідання робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення.

Заходи відбулись за участю керівництва головного управління та територіальних управлінь Пенсійного фонду області, представників місцевих органів влади, Держпраці, фіскальної служби та соціальних партнерів.

Під час засідань заслухано 70 суб’єктів господарювання (у тому числі – 54 юридичних та 16 фізичних осіб) з питань погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду, боргів зі сплати ЄСВ, нарахування заробітної плати менше встановленого законодавством мінімального розміру та нарахування заробітної плати, нижче середньої за видом економічної діяльності.

Крім того, завдяки проведеним масовим заходам та індивідуальній роботі з керівниками підприємств-боржників, від 23-х підприємств-боржників області до бюджету Фонду надійшли кошти в рахунок погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду у розмірі 1,6 млн. грн.

Так, за результатами проведених заходів, лише в Ямпільському та Томашпільському районах  виявлено 18 та 3 неоформлених найманих працівників відповідно.

Запити по неоформлених працівниках щодо легалізації їх трудових відносин спрямовано до органів Державної фіскальної служби з метою вжиття відповідних заходів.

Спільна робота щодо застосування важелів впливу на ситуацію нелегального працевлаштування, виплати заробітної плати «у конвертах» та погашення заборгованості до Пенсійного фонду продовжується.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.