(0432) 67-29-80
Вінницька область

Перед перевіркою знань провели нараду із безпечного використання електроустановок

Перед перевіркою знань провели нараду із безпечного використання електроустановок

Комісія у складі начальника відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Олега Ковеля (голова), заступника начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександра Морквишена, головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС Миколи Чекіни провела перевірку знань законодавства та інших нормативно-правових актів про охорону праці посадових осіб та інженерно-технічних працівників навчальних закладів і підприємств Тростянецького району, які пройшли навчання у ДП ТОВ «Синтез-Союз» – «УКК».

Перед перевіркою знань фахівці Держпраці провели нараду, у ході якої було наголошено на чіткому дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці та з безпечного виконання будь-яких робіт, особливо з підвищеною небезпекою, для зниження ризиків виникнення аварійних ситуацій і аварій, а також профілактики виробничого травматизму.

Олег Ковель наголосив на необхідності виконання вимог організаційних та технічних заходів безпеки при виконанні робіт в електроустановках до і вище 1000 В, а саме, виконання «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правил улаштування електроустановок». Загострив увагу на використанні працівниками  електроінструменту та засобів  індивідуального захисту, а також проведення електротехнічних вимірів та випробувань, ведення журналів їх обліку.

Робітники, що обслуговують електроустановки, повинні мати відповідні групи з електробезпеки, які їм присвоюють залежно від стажу роботи та обсягу їх теоретичних знань і практичних навичок з безпечної експлуатації електроустановок споживачів. Такі працівники мають навчатися та проходити перевірку знань, відповідно до порядку, узгодженого з Правилами технічної експлуатації. Крім того, на них покладається обов’язок проходження медоглядів згідно із вимогами Порядку про медогляд працівників певних категорій, затвердженого 21.05.2007 року МОЗ України в наказі № 246.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.