(0432) 67-29-80
Вінницька область

Онлайн-прийом: як здійснюється державний нагляд за підприємствами інших країн, що виконують роботи в портах України

Онлайн-прийом: як здійснюється державний нагляд за підприємствами інших країн, що виконують роботи в портах України

Онлайн-прийом Голови Держпраці відвідав одесит Сергій Овчаров. Він працює начальником служби охорони праці Южненської філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Організація заснована у червні 2013 року шляхом реорганізації морського порту «Южний». Філія створена з метою забезпечення функціонування морського порту, безпеки мореплавання, ефективного використання державного майна, закріпленого за філією, та отримання прибутку.

Сергій розповів, що у ДП «Морський торговельний порт «Южний» днопоглиблювальні роботи проводитиме китайська компанія. Так, Сергія цікавить, як здійснюється державний нагляд за підприємствами інших країн, що виконують роботи в портах України?

Роман Чернега зазначив, що питання Сергія Овчарова є актуальним і стосується не тільки конкретної організації. Він нагадав зміст статті 5 розділу 1 Закону України „Про зовнішньоекономічну діяльність”, якою передбачено, що іноземні суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України, й пункту 3 статті 117 Глави 11 Господарського кодексу України, який визначає, що діяльність філій, представництв та інших відокремлених підрозділів підприємств, утворених за законодавством інших держав, здійснюється на території України відповідно до законодавства України.

Так, поінформував Роман Чернега, при здійсненні заходів державного нагляду за такими суб’єктами господарювання Держпраці та її територіальні органи керуються нормами законодавства щодо здійснення державного нагляду у підконтрольних Держпраці сферах.

Разом з тим Голова Держпраці повідомив, що до нього вже надходила інформація щодо діяльності зазначеної Сергієм Овчаровим компанії і нині вивчаються всі деталі її функціонування в Україні. Відповідь на офіційний запит громадянина Овчарова буде надано після з’ясування всіх  обставин.

Від мешканців Одеської області також прозвучали запитання, які стосуються Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. А саме: які документи інспекторів праці надають право на проведення інспекційних відвідувань?

Роман Чернега зазначив, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Держпраці. Держпраці веде реєстр посвідчень інспекторів праці.

Посвідчення, щодо якого відсутня інформація в реєстрі посвідчень інспекторів праці, вважається недійсним. На сьогодні Держпраці видані посвідчення інспекторів праці посадовим особам Головних управлінь (Управлінь) Держпраці, які матимуть повноваження інспекторів праці. Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці або за телефоном (044) 288-10-00.

Онлайн-прийом відвідало 5 громадян Одеської області.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.