(0432) 67-29-80
Вінницька область

Обговорили з інструментальниками безпечні методи ведення робіт

Обговорили з інструментальниками безпечні методи ведення робіт

Відділом нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Вінницькій області проведено превентивний захід з посадовими особами та інженерно-технічними працівниками ТОВ «Вінницький інструментальний завод «Інструмент оснащення» щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, організації безпечного ведення робіт, запобігання виробничому травматизму.

Головний державний інспектор Сергій Рудюк навів статистичні дані травматизму у машинобудівній галузі за 2016-2017 роки, нещасних випадків, які сталися на підприємствах області, та наголосив на необхідності проведення заходів щодо запобігання травматизму, зокрема, на посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед працівників. Крім того, розглянули питання планування, обговорили організацію та впровадження на підприємстві превентивних заходів для недопущення нещасних випадків з працівниками через власну необережність.

Кожний роботодавець має усвідомити, що працівник, який пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці та володіє безпечними методами робіт, збереже не лише власне життя і здоров’я, а й убезпечить від трагедій своїх колег.

Головний державний інспектор Андрій Романенко наголосив на необхідності виконання вимог організаційних та технічних заходів безпеки при виконанні робіт в електроустановках до і вище 1000 В, а саме, виконання «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правил улаштування електроустановок».

Андрій Романенко зосередив увагу присутніх на проведенні інструктажу перед початком роботи, використанні та зберіганні засобів захисту, періодичних оглядах проведення електротехнічних та механічних випробовувань, підготовці робочого місця перед початком роботи тощо. Інспектор також звернув увагу на характерні помилки при складанні наряду-допуску, надав відповіді на запитання.

Присутнім було запропоновано звертатись до фахівців Держпраці з будь-яких питань, які виникають у процесі трудової діяльності колективу та стосуються трудових відносин, з тим, щоб не допустити порушень трудового законодавства, попередити виникнення несприятливих умов праці, що можуть призвести до професійних захворювань, запобігти аварій та нещасних випадків на виробництві.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.