(0432) 67-29-80
Вінницька область

Обговорили стан виробничого травматизму в енергетиці

Обговорили стан виробничого травматизму в енергетиці

Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Олег Ковель провів круглий стіл на базі ТОВ ЗЕА «Новосвіт» з керівниками та спеціалістами служб охорони праці ТОВ «Енергоінвест» та ТОВ «Вінниця Спеценерго Монтаж», у ході якого обговорили стан виробничого травматизму в енергетичній галузі в країні та області.

Олег Ковель повідомив присутнім, що за 12 місяців 2019 року у галузі травмувалась 121 особа, за аналогічний період 2018 року –118 осіб (більше на 3 особи). В області відповідно 9 і 4 (більше на 5 осіб). Травмовано зі смертельними наслідками 20 осіб, у 2018 році – 11 осіб (більше на 9 осіб). В області відповідно 1 і 2 (більше на одну особу).

За видами подій найбільша кількість смертельно травмованих працівників припадає на пригоди на транспорті (6); падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо (1); ураження електричним струмом (11) осіб та дія температур (2).

Причинами нещасних випадків зі смертельними наслідками, здебільшого, були організаційні – 19 осіб. А для їх уникнення важливі своєчасне проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, наявність та якість інструкцій за професіями та видами робіт, наявність дозволів на проведення робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, підготовка кадрів тощо.

Олег Ковель звернув увагу на порядок оформлення наряду допуску. Більш детально обговорили застосовування працівниками при обслуговуванні електроустановок засобів захисту відповідно до НПАОП 40.1-1.07-01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів». Наголошено, що основними електрозахисними засобами для роботи в електроустановках є електроізолювальні засоби, ізоляція яких довгий час витримує робочу напругу електроустановки і які дозволяють працівникам працювати на струмопровідних частинах, що перебувають під напругою. Це – ізолювальні штанги, ізолювальні кліщі, електровимірювальні кліщі, покажчики напруги, а в електроустановках напругою до 1000В ще діелектричні рукавички та інструмент з ізолювальним покриттям.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.