(0432) 67-29-80
Вінницька область

Обговорили питання виплати заробітної плати працівникам підприємствами-боржниками

Обговорили питання виплати заробітної плати працівникам підприємствами-боржниками

17 липня 2019 року в Управлінні Держпраці у Вінницькій області відбувся «круглий стіл» на тему «Першочергове завдання роботодавця – своєчасна виплата заробітної плати» із представниками економічно активних підприємств, у яких станом на 01.07.2019 року є заборгованість із виплати заробітної плати працівникам.

У роботі «круглого столу» взяли участь заступник начальника Управління Держпраці Алла Горбатюк, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Гаєв, його заступник Валентина Партій, головний державний інспектор Лариса Пасічна, начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Інна Курдеша, начальник відділу підтримки бізнесу управління економічної політики Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Анастасія Молдован, в.о. начальника відділення Фонду посередництва та примирення Олена Богословська, представники підприємств-боржників.

  

У вступному слові Алла Горбатюк наголосила, що на сьогодні склався критичний стан  щодо несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам, зайнятим у сферах економіки області. За даними  головного управління статистики у Вінницькій області станом на 01.07.2019 року загальна сума заборгованості  становила 33482,6 тис. грн. Зокрема: на економічно активних підприємствах – 21778,5 тис. грн.(65,1%) від загальної суми заборгованості; на підприємствах-банкрутах – 10754,7 тис. грн. (32,1%); неактивних підприємствах (призупинили діяльність) – 949,4 тис. грн..(2,8%).

У порівнянні до початку року (01.01.2019 р.) загальна сума заборгованості збільшилась на 21608,9 тис. грн. або на 182,0%.

Наростили заборгованість із виплати заробітної плати  такі підприємства: «Казенне науково-виробниче об’єднання «ФОРТ» МВС України»; Комунальне  підприємство «Городківка-комун сервіс»; Дочірнє  підприємство «Теплокомуненерго  МАЯК» ПАТ «Вінницький завод МАЯК»; ПАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» «Вінницька філія державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу»

Тож сьогоднішня зустріч проводиться з метою обговорити шляхи погашення зазначених боргів.

Представники підприємств-боржників поінформували про причини виникнення заборгованості. Зокрема, у КП «Городківка-комунсервіс» (238,2 тис. грн.) та ПАТ «Гніванський завод спец залізобетону» (6264,9 тис. грн.) борги спричинені непроведенням розрахунків контрагентами. Дочірньому підприємству «Теплокомуненерго  Маяк» ПАТ «Вінницький завод «Маяк» (404,9 тис. грн.) за надані послуги заборгувало 27 млн. грн. КП «Вінницятеплокомуненерго», а у Казенного НВО «Форт» переважно економічні причини, однак підприємство, як зазначалось, за наявності надходжень спрямовує їх на виплату заробітної плати. Загалом на зазначених підприємствах-боржниках планується зменшення заборгованості із виплати заробітної плати. У ході розмови представники органів влади висловили своє бачення вирішення проблеми, запевнили у максимальному сприянні підприємствам зі свого боку.

За результатами засідання «круглого столу» підприємствам-боржникам запропоновано надати реальні графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати, реструктуризувати власні борги зі сплати податків та активізувати судово-претензійну роботу зі своїми боржниками.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.